Drużyna Psyllosoft, czyli Petros Psyllos i Krzysztof Bujnarowski, reprezentująca Politechnikę Białostocką w światowych finałach Imagine Cup w Redmond w Stanach Zjednoczonych, zwróciła na siebie uwagę Microsoft Research, oddziału firmy zajmującego się działaniami badawczo-rozwojowymi. Członkowie zespołu otrzymali ofertę wsparcia finansowego w wysokości 10 000 USD oraz mentoringu w dalszej fazie rozwoju projektu.

Projekt MATIA, z którym drużyna wystartowała w konkursie Imagine Cup 2016 w kategorii World Citizenship (Projekty Społeczne), to zautomatyzowany system wizyjny, pomagający osobom niewidomym i niedowidzącym w „widzeniu” świata. Rozwiązanie Psyllosoft opisuje otoczenie wykorzystując do tego słowa, dźwięki oraz bodźce dotykowe w taki sposób, aby pomóc w lepszej orientacji w terenie.

Finały odbywały się w siedzibie Microsoft. Tam każda z drużyn startujących w kategoriach: World Citizenship, Innovation oraz Games miała 10 minut, by zaprezentować się przed jury. Można powiedzieć, że to sukces Polaków, bo to pierwszy przypadek w historii, by drużyna z naszego kraju dostała taką ofertę. Mamy nadzieję, że wsparcie giganta z Redmond, zarówno finansowe, jak i mentoringowe, pomoże Petrosowi Psyllosowi i Krzysztofowi Bujnarowskiemu w usprawnianiu projektu. Pomysł bowiem mają świetny, ale żeby podbić świat, produkt należy go dopracować w wielu jeszcze aspektach: technologicznych, wizualnych i biznesowych. Przede wszystkim drużyna reprezentująca Politechnikę Białostocką musi zadbać o wygląd urządzenia, które dzisiaj – delikatnie mówiąc – trąci myszką. Ale to nie tylko problem Psyllosoft. Wiele produktów telemedyczynych wciąż wygląda tak, jakby miały jedynie pomagać w funkcjach zdrowotnych, a nie wyglądać. Na szczęście dzięki dużym graczom z segmentu elektroniki użytkowej, także i design produktów mHealth zaczyna przypominać te spod znaku nadgryzionego jabłka.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułInteligentne czujniki zawczasu zdiagnozują usterkę w maszynie
Następny artykułSprawdź, czy Twój samolot spadnie
Niezależny ekspert w branży usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, Connected Business Life, organizatorem cyklu konferencji z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Prowadzi także w działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ